Výročná 2020

27.11.2019 21:31

Výročná členská schôzda sa konala 19.1.2020 v malej spoločenskej miestnosti OcÚ

so začiatkom o 15:00 hod.

Program VČS členov DHZ Kolačno

1.     Otvorenie , privítanie hostí , členov a schválenie programu rokovania VČS

2.     Voľba  návrhovej komisie

3.     Správa o činnosti DHZ za uplynulé obdobie

4.     Správa o hospodárení za rok 2019 a návrh rozpočtu na rok 2020

5.     Správa revíznej komisie

6.     Plán hlavných úloh DHZ na ďalšie obdobie

7.     Diskusia

8.     Uznesenie

9.     Záver

Schôdze sa zúčastnilo 34 členov . Pozvanie prijali za DPO SR okr. Partizánske ako delegát bol prítomný Rastislav Preťo . Za okr. riaditeľstvo HaZZ Partizánske major Mgr. Péčová Soňa, ktorá je zároveň členkou našej organizácie a za OcÚ p. starostka Ing.Petríková Lýdia . Schôdzu viedol predseda Josef Čangel. Do návrhovej komisie boli zvolený : predseda Ing. Petrík Jozef a členovia: Pastierik Ján, Grznár Anton. Správu o činnosti predniesol predseda Josef Čangel, ako aj plán hlavných úloh na r. 2020. So správou o hospodárení a návrhom rozpočtu na r. 2020 prítomných oboznámila pokladníčka Anna Belianska. Informáciu revíznej komisie podala predsedníčka Helena Duchovičová. Do diskusie sa vrátane hostí zapojilo desať členov a v rámci diskusie sa odovzdali stužky za vernosť a vyznamenanie za príkladnú prácu, ako aj upomienkové predmety pri príležitosti životného jubilea .

Stužky za vernosť  :

Buláková Jana – 30 r.

Preťová Nora – 30 r.

Preťo Ľuboš – 30 r.

Preťo Štefan – 60 r.

Janikovič Ľudevít – 70 r.

Vzynamenanie príkladná práca:

Ing. Petríková Lýdia

Jubilanti :

Bobok Karol – 70r.

Grznár Anton – 30r.

Plán hlavných úloh DHZ Kolačno na rok 2020

1.      Udržiavanie výstroje a výzbroje DHZ

2.      Údržba požiarnej zbrojnice a udržiavanie čistoty jej okolia

3.     Odborná príprava členov

4.      Požiarno-preventívne prehliadky obytných domov a budov obecného  úradu v Kolačne

5.      Stráženie hrobu Pána Ježiša v čase veľkonočných sviatkov

6.     Usporiadať - Deň otvorených dverí.

7.     Účasť na pohárových súťažiach,  na okresnom  kole hasičských družstiev okr. Partizánske

a okresnom kole hry Plameň.

8.      Organizovanie  5. ročníka  hasičskej súťaže o putovný pohár starostky obce

9.      Organizovanie akcie Vatry SNP

10.  Spolupráca s HaZZ a OV DPO  okr. Partizánske

11.   Práca s mládežou