100. výročia vzniku Československa - Bradlo 2018

25.10.2018 22:22

BREZOVÁ POD BRADLOM. 20.10.2018 Krajská organizácia Dobrovoľnej požiarnej ochrany (DPO) Trenčín zorganizovala v spolupráci s mestom Brezová pod Bradlom spomienkové stretnutie na Mohyle generála Milana Rastislava Štefánika na kopci Bradlo, pri príležitosti 100. výročia vzniku Československa.

Na podujatí sa zúčastnilo 50 dobrovoľných hasičských zborov z Trenčianskeho samosprávneho kraja, ale aj zo Skalice, Senice, Malaciek a zbory z neďalekej českej Moravy.

Prítomní vrcholní predstavitelia DPO, na čele s prezidentom Pavlom Ceľúchom, hostia aj stovky dobrovoľných hasičov si spoločnú históriu Slovákov a Čechov uctili slávnostným pochodom a kladením vencov, po ktorom zaznela slovenská i česká hymna.

Súčasťou programu bolo aj odovzdávanie pamätných medailí jednotlivým dobrovoľným hasičským zborom, funkcionárom Územných organizácií Dobrovoľnej požiarnej ochrany Slovenskej republiky aj prítomným hosťom.

Za DHZ Kolačno sa podujatia zúčastnili Ing. Petrík Jozef , Pastierik Ján a Preťo Rastislav .